T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
AFYONKARAHİSAR / MERKEZ - Afyon Lisesi

Haberler

Tem

Koca Çınar Yeşermeye Devam Ediyor...

Okulumuz öğrencilerinin 2024 YKS'de gösterdikleri başarı hepimizi gururlandırdı.

Bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve özellikle velilerimizi gönülden tebrik ediyoruz.

Yüce Allah öğrencilerimizin yollarını, bahtlarını açık etsin, hayırlı kapılar açsın.

Haz

Öğretmen mesleki eğitimi çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesini öğretmenlerimizle birlikte ziyaret ettik. Müze rehberi eşliğinde gerçekleştirdiğimiz müze etkinliğimizle eğitim çalışmamızı tamamladık.

Haz

Afyonkarahisar caz festivali kapsamında ilimizde bulunan;

Yazar, editör, eleştirmen Sayın Feridun ANDAÇ

Yazar, kitap eleştirmeni Sayın Metin CELAL

Yazar Sayın Adnan ÖZYALÇINER

Yazar, yayıncı Sayın Ömer TÜRKEŞ

Yazar Sayın Yavuz Ekinci

Edebiyat çevirmeni Sayın Regaip MİNARECİ 

okulumuz  öğrencileri ile söyleşi gerçekleştirdiler. Öğrencilerimize katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

May

Afyon Lisesi'nin 130'uncu mezunları törenle diplomalarını aldılar. Mezuniyet töreninde öğrenciler, öğretmenler ve aileleri gururlu ve duygu yüklü anlar yaşadılar.

Mezuniyet töreninde açılış konuşmasını yapan Okul Müdürümüz Ramazan BALKAN anlamlı bir konuşma yaparak öğrencilerimize ve ailelerine seslendi; “Sevgili öğrenciler bundan 4 yıl önce Afyon Liseli oldunuz. Bugün aramızdan Afyon Lisesi’nin 130. Mezunları olarak ayrılıyorsunuz. 4 yıllık beraberliğimiz süresince sizleri kendi çocuklarımız gibi gördük. Sizler için en iyisini yapmaya çalıştık. Bundan sonraki hayatınızda başarılar sizinle olsun, mutluluklar sizinle, yolunuz bahtınız açık olsun. Unutmayın ki Afyon Liseli olmak bir ayrıcalıktır. Kıymetli velilerimizden evlatlarını 4 yıl önce emanet almıştık. Onlar bizim çocuklarımız olmuştu. Onları hayata hazırlamak, iyi bir eğitim almalarını sağlamak amacıyla çaba gösterdik. Tüm çabamız; onların sizler için hayırlı bir evlat olması, ülkesi ve milleti için faydalı bireyler olması ve ileride iyi anneler, iyi babalar olmaları içindi. Şimdi bu törenle artık emanetlerinizi yani çocuklarınızı sizlere teslim ediyoruz.” dedi.   

 

Okulumuz 130. yıl mezunlarından dereceye girerek mezun olanlar;

Okul     1. si: Bilge Sultan KURU      olurken

              2. si: Sevde KILINÇ

              3.sü: Elif Naz ERAKINCI

4.sü: Tuana ULU

5.si: Fatma Yağmur ALTINTAŞ

6.sı: İrem Kumru ÖZDEMİR

7.si: Ebru Nur AMASYALIOĞLU

8.si: Zehra Nur TUNÇOK

9.su: Sara Şizen TÜRKYILMAZ

10.su: Abdurrahman Onur TÜRKYILMAZ oldu.

Dereceye girerek mezun olan tüm öğrencilerimizi tekrar kutluyor ve başarılarının daim olmasını diliyoruz.

12-A Sınıf Öğretmeni: Erdal ÖZKAN

12-B Sınıf Öğretmeni: Fatma ÖZTÜRK

12-C Sınıf Öğretmeni: Meral HİTİT

12-D Sınıf Öğretmeni: Çimen ERÇOLAK

12-E Sınıf Öğretmeni: Ahmet ATA

12-F Sınıf Öğretmeni: Mehmet OKTAY

Hayatlarında önemli bir dönemeç olan üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz kadar çok çalışarak onlara yardım ve rehberlik eden sınıf öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.

May

18 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında Afyon lisesi 10/B ve 10/E sınıfı öğrencileri, tarih öğretmenleri Nida Millik'in gözetiminde tarih derslerini müzede işlediler. Müze rehberi eşliğinde işlenen dersten öğretmen ve öğrencilerimiz oldukça keyif aldılar.

May

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce bu yıl 10. kez düzenlenen Münazara Ligi turnuvalarında grup maçları ve yarı final maçlarının ardından finale katılmaya hak kazanan Afyon Lisesi öğrencileri Yaren Buse Mecit, Zeynep Aydoğuş ve Sıla Bozyurt final maçının galibi oldu. Final maçında Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Fen Lisesi ve Afyonkarahisar Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri arasında gerçekleşen parlamenter münazara maçında 1. olan öğrencilerimizi kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyor, her daim görüşlerini açıkça ifade etmelerini temenni ediyoruz.

May

20 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen Türkiye Entelektüel Oyunları Liseler Arası Bilgi Yarışmasında okulumuzu başarıyla temsil ederek Afyonkarahisar il birincisi  olan öğrencilerimiz Bilgehan Eren Nar ve Münire Boncuk'u tebrik ederiz. Öğrencilerimiz 25-26 Mayıs'ta gerçekleşecek Türkiye finalinde birincilik için yarışmak için İstanbul'a gidecektir.

May

3 Mayıs 2024 de  Okul müdürümüz Ramazan Balkan önderliğinde Zehra ,Arife ve İsmail hocamız rehberliğinde 11. sınıflara yönelik Üniversite gezisi düzenlenmiştir . Önce Atılım sonra Hacettepe üniversitelerinde bölümler ve öğrenci sayıları kulüpler ve mezuniyet sonrası imkânlar hakkında bilgiler verilmiş öğrencilerimiz sorularına dönütler verilmiştir . Anıtkabir  ziyaret edilmiştir.keyifli verimli ve birlikteliği artıran bir gezi olmuştur.

Nis

Afyon Lisesi tiyatro topluluğu "Mimal Tiyatro" Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Erdinç AYDIN'ın yazdığı  "Kırmızı Işık" isimli oyunu başarı ile sergiledi.

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zekai EKŞİ yönetiminde,  okulumuz öğrencileri; Salih Yavuz Topaloğlu,Berra Yüzügüldük, Sıla Aktürk,Burak Yiyit ve Mehmet Onur Kıyışkan rol aldı. Öğrencilerimizi  tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Milli Eğitim Bakanlığımızın Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında Vakıfbank sponsorluğunda hazırlanan "Cumhuriyet'e Doğru" adlı tiyatro oyunu dev sanatçı kadrosu ile ilimizde sergilendi. 

Afyon Lisesi olarak Tarih öğretmenimiz Nida MİLLİK rehberliğinde tiyatroya katıldık. 

Mrt

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ÇEDES Projesi kapsamında, 2 erkek öğrencimiz ilimizden 8 okulun öğrencileri ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Manisa Kırkağaç Şehzadeler Gençlik ve İzcilik Kampı’nda, 3 kız öğrencimiz yine ilimizden  8 okulun öğrencileri ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Aydın Efeler Gençlik Kampı’nda çeşitli sportif ve sanatsal faaliyetlere katıldı. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Abdullah Kaya’ya ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

Bu yıl 55.düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finallerinden 2 ödülle dönüyoruz. Tarih alanında danışmanlığını Muhammet ÖZTÜRK ‘ün yaptığı öğrencilerimiz Aleyna Melek ORAK, Melih Yiğit KARA, Ayşe Irmak ALTINTAŞ ‘ın projesi Bölge 1. liği kazanarak Türkiye Finalinde katılma hakkı kazandı. Fizik alanında danışmanlığını Murat MALKONDU ‘nun yaptığı öğrenciler Nazlı Zeynep AYDIN, Zeynep SAĞLAM, Yağız ÇALIŞKAN ‘ın projesi Bölge 3. lüğü derecesini kazandı. Yarışmaya katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder Türkiye Finaline kalan projemize başarılar dileriz.

Mrt

Okulumuzda E-Güvenlik ekibi oluşturularak, müdürümüz Ramazan BALKAN ‘nın başkanlığında toplantımız gerçekleştirildi.

Ramazan BALKAN başkanlığında öğretmenler Tuğba AKAR, Meral HİTİT, Ayşe YACAN ve Ayşegül DÜŞMEZ ile e- Güvenlik birimi kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kurul toplantısında e-güvenlik ilgili hususlar, okulda telefon kullanımı, siber zorbalık, zararlı içeriklerden korunma hakkında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar konuşuldu. Bu konularda öğrencilere ve velilere belli aralıklarla bilgilendirmeler yapılması gerektiğine karar verildi. E- güvenlik ile ilgili konuların Okul Politikası Belgesine, Okul Vizyon Belgesine eklenmesine ve alınan kararların okulun misyon ve vizyonunun bir parçasına haline getirilmesine karar verildi. ERASMUS, etwinning, TÜBİTAK gibi okul projelerinde e-güvenliğin sağlanmasına özellikle dikkat edileceği vurgulandı. Okulda E- Güvenlik panosu hazırlama çalışmalarına başlandı.

Mrt

Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı Fen Liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde uygulanan  Bilim Uygulamaları Program okulumuzda düzenlenmiştir. Biyoloji öğretmeni Erdal ÖZKAN  danışmanlığında öğrencilerimiz Rumeysa KAYNAR, Beray MÜEZZİNOĞLU, İlayda ÇELİK, Zehra CEYLAN, Seyfettin ERDEM ve Mehmet Yusuf MUTLU    “BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ YENİ ORTAYA ÇIKAN HASTALIKLARA KARŞI AŞI ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI” konusunda okulumuz öğrencilerine sunum gerçekleştirdiler.

Mrt

2023-2024 eğitim öğretim yılı liselerde "Bilim Uygulamaları" adı altında Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Fen liseleri ve merkezi sınav sistemiyle öğrenci alan Anadolu liselerinde uygulanan program Afyon Lisesi'nde yapılmıştır.

Okulumuzun müdürü Ramazan BALKAN  koordinatörlüğünde, fizik öğretmeni Berrin BAKIRLI danışmanlığında okulumuz 9. sınıf öğrencileri;

İrem ÇELİK

Nil AY

Melisa KAHRAMAN 

Eda Nur DÜLGER

Belinay ŞİMŞEK 

Bore-Einstein yoğunlaşması konusunda okulumuz öğrencilerine seminer vermişlerdir.